Kozlovice měly na lopatě třetiligový Frýdek-Místek. Postup ale urval v prodloužení soupeř

305

Třetiligový Frýdek-Místek byl soupeřem divizních Kozlovic v 1. kole MOL Cupu. Středeční zápas na Facebooku vyhrál hlasování fanoušků a hráči se tak chtěli předvést i před kamerami nové internetové televize FAČRu.

A lepší dojem nechali v první půli rozhodně domácí. Obrovská minela hostů vyslala do samostatného úniku Adama Galetku a kozlovický útočník otevřel skóre utkání. Ani ne za dvě minuty pak Strašák krásným křižným balonem za obranu našel v náběhu Lukáše Kaďorka, který přeloboval hostujícího Gergelu – 2:0.

Frýdeckomístecký trenér Pištěk do druhé půle vystřídal a do hry poslal i šikovného ofenzivního záložníka Jana Martiníka. Dvacetiletý odchovanec Baníku Ostrava hru hostů oživil a co víc, v 55. minutě si tak trošku zahrál na Messiho a nádherným gólem snížil na 2:1.

Kozlovice pak zodpovědně bránily hubený náskok a čekaly na svou šanci. Ty přišly v závěru a měl je střídající Zimmermann. Jenže při té druhé ještě hledal lépe postaveného Skopala. Místo gólu na 3:1 se tak v nastavení pískal ofsajd.

Na druhé straně pak přišel faul Kostky na Martiníka. Míč si postavil Patrik Rubý a z přímého kopu překonal Kadlece. Kozlovice v 93. minutě přišly o postup do 2. kola poháru.

Když už to vypadalo, že domácí přežijí tlak soupeře v prodloužení, dostal se míč k Hykelovi, který ve 117. minutě nechytatelně rozhodl o výhře Frýdku 3:2.