Zubři si připsali skalp posledního mistra extraligy

833

Ve znatelně silnější sestavě naskočili přerovští hokejisté do předposledního klání Generali Česká Cupu proti Třinci. Na domácím ledě už se představily i opory Roman Pšurný či Tomáš Doležal, v bráně nechyběl brněnský Ondřej Kacetl, v obraně posila ze zámoří Filip Král.

Hostující Oceláři naopak přivezli do MEO Arény omlazenou sestavu s několika hráči z partnerského Frýdku-Místku. Zubři tak vycítili šanci na první pohárové body a skalp zatím posledního mistra extraligy.

Hosté přesto šli v 11. minutě do vedení, v přesilovce se nadvakrát prosadil David Kofroň. V prostředním dějství ovšem bylo srovnáno, v početní výhodě se ujala střela Mikuláše Zbořila. To už v hostující kleci úřadoval přerovský odchovanec Tomáš Suchánek.

Vedení dal Přerovu ve třetí třetině opět z přesilovky Roman Pšurný, který dorazil Hrabalovu střelu do sítě, hosté ovšem jak jinak než z přesilovky v 54. minutě srovnali díky Ondřeji Šedivému. Zubry v závěru mohly mrzet dvě nevyužité tutovky Dostálka a Süsse.

Litovat ovšem domácí nemuseli. V prodloužení sice byli nebezpečnější Oceláři, ujala se ovšem akce v závěrečné minutě. Vlastimil Dostálek se nejprve v přečíslení k přihrávce nedostal, odražený puk ale zpoza brány poslal na Matěje Svobodu a výpomoc z Komety Brno rozhodla o přerovské výhře 3:2.