Zubry zabrzdila marodka. V Havířově přesto sahali po bodech

516

Bez několika klíčových hráčů včetně nejlepšího střelce Dostálka, obránce Hrabala či brankáře Kacetla vyrazili přerovští hokejisté na led Havířova. A ztráty se na středečním výkonu Zubrů podepsaly.

První třetina patřila Azetu, do vedení jej poslal v 8. minutě Alex Rašner. V prostředním dějství mohl vedení domácích navýšit Kotala, dvakrát ale jeho střelu zastavila tyč Dvořákovy klece.

Jenže v 32. minutě o sobě dal vědět Karel Plášek, který nahradil Vlastimila Dostálka v první útočné formaci. Útočník Komety vybojoval ve vlastním obranném pásmu puk u mantinelu, poté si obhodil obránce a využil zaváhání havířovského brankáře Groha, bylo srovnáno.

Jenže Havířov šel opět do vedení díky přesilovce. Ránu Rudovského dorazil do sítě Ondřej Procházka. Ovšem Zubři měli velmi aktivní vstup do třetí dvacetiminutovky. Z tlaku vyústilo srovnání, když Šoustal šikovně posunul na Jana Dluhoše a zlínská výpomoc vstřelila svůj první gól za MEO.

Hosté dokonce mohli jít do vedení. Další mladík ze Zlína Sebera byl faulován v samostatném úniku, trestné střílení se mu ale vůbec nepovedlo.

Místo obratu se tak Havířov vrátil do vedení. Elitní formace domácích zařídila rozhodující gól na 3:2, trefil se Kotala. Při hře v šesti byli hosté blízko vyrovnání, domácí pevnost ale odolala. Bořuta pak ještě trefil ze středového kruhu prázdnou bránu a uzavřel na konečných 4:2.

Zubři se přesto drží na třetím místě tabulky a v sobotu doma přivítají Třebíč.