Devět gólů, napínavá bitva. Zubři Motor podruhé doma nepřehráli

807

Souboj dvou nejlepších týmů hokejové Chance ligy viděla ve středu přerovská Meo Aréna. Z výhry 5:4 se dle očekávání radoval favorit.

Domácí Zubři přivítali suverénní České Budějovice a v úvodu utkání mohli jít do vedení. Ani jednu ze tří přesilovek však nevyužili a byli tvrdě potrestáni.

Motor totiž vzápětí hrál v početní výhodě dvakrát, obě své šance využil a vedl 2:0. Přerovany pak do hry vrátila šťastná teč Šimona Kratochvila.

Druhá dvacetiminutovka patřila Zubrům. Hned v úvodu zaplulo nahození Mikuláše Zbořila od modré za Strmeně a bylo srovnáno. Motoru sice vrátil v polovině zápasu vedení Adam Michnáč, za svou aktivitu ve druhé třetině si ale Zubři zasloužili vyrovnání. V přesilovce jej zařídil po ťukesu Jakub Navrátil.

Ve třetí třetině ale České Budějovice trestaly drobné chyby Zubrů a díky gólům Kloze a Beránka šly do vedení 5:3. Z trestného střílení pak už pouze korigoval na konečných 4:5 z pohledu domácích Lukáš Forman. Čerstvá posila obranných řad se před domácími fanoušky uvedla výborně.

Zubrům tak patří třetí příčka tabulky a nyní je čekají hned čtyři zápasy na ledě soupeřů. Těžkou sérii načnou Přerované v sobotu na ledě Havířova.