Zubři poslali hvězdnou posilu do útoku a zastavili suverénní jízdu Motoru!

866

S velkou posilou vstupovali do utkání s Českými Budějovicemi hokejisté Přerova. Jeden z nejúspěšnějších odchovanců posledních let Josef Hrabal po letech nastoupil v soutěžním utkání v Meo Aréně. Bývalý reprezentant odehrál 564 utkání v extralize, ve kterých nasbíral 190 kanadských bodů. Zkušenosti má i s nejvyššími soutěžemi v Rusku, Švédsku a Finsku.

Do boje s lídrem tabulky Hrabal nastoupil při spoustě absencí v ofenzivě netradičně ve třetí útočné formaci. A od začátku byl na ledě vidět.

Motor ve dvanácti předešlých utkáních neztratil ani bod, jenže v Přerově tvrdě narazil. Ve 12. minutě se šikovně při přesilovce prosadil Jakub Navrátil. O chvíli později byl při pokusu o dorážku Šnajnarovy střely do prázdné klece držen Jaroslav Moučka. V krkolomné pozici dotlačil puk za brankovou čáru bruslí, rozhodčí však po poradě gól uznali a Zubři vedli už 2:0.

Na 3:0 mohl zvyšovat navrátilec Josef Hrabal. Ten se šikovně prosmýkl do samostatného úniku, následně byl faulován a při trestném střílení pak neměl štěstí.

Motor pak ukazoval své kvality. Po rychlé individuální akci snížil ještě v první třetině Pavel Pýcha. Ve třetí dvacetiminutovce tlak Budějovic gradoval. Ve 42. minutě srovnal Zdeněk Doležal a Zubři pak museli ubránit dvouminutové oslabení ve třech. To i díky tradičně skvělému Klimešovi zvládli.

V prodloužení branka nepadla, rozhodly tak samostatné nájezdy. V sedmé sérii je ukončil přesný pokus Romana Pšurného. Zubři si tak připsali cenný skalp největšího aspiranta na postup do extraligy, který mohli věnovat nedávno zesnulému legendárnímu hlasateli Pavlu Dolákovi, kterému byla před utkáním věnována minuta ticha.

V tabulce Chance ligy se Přerov drží na skvělém třetím místě a nyní jej čeká náročný trip. Ve čtvrtek se představí na ledě druhých Litoměřic, o den později vyzve vloni ještě extraligový Chomutov.