Ve fotbalové bitvě o Přerov zvítězil FK Kozlovice nad 1. FC Viktorie Přerov 3 : 0

217

Fotbalový víkend na Přerovsku byl ve znamení dvou velkých derby. Událostí číslo jedna byla nedělní bitva o Přerov. Do Kozlovic si našlo cestu podle zápisu bezmála 700 diváků. Před rokem Kozli nedlouho po tragickém úmrtí brankáře Šustra před domácími fanoušky schytali nevídaný debakl 0:6. Situace se od té doby výrazně proměnila. O divizní titul bojují Kozlovice, Viktorka nemá jistotu záchrany. První klíčový moment derby přišel v šesté minutě. Navrátilec do sestavy Kozlovic, brankář Petr Kadlec, vychytal obrovskou šanci Mirvalda. O tři minuty později na druhé straně poslal domácí do vedení po Strašákově pasu Lukáš Kaďorek. Krásnou akci tria Kaďorek, Strašák, Skopal z 23. minuty zakončoval Jan Vogl – 2:0. Za dalších deset minut musel Přerov skousnout další ránu. Nejlepší střelec David Kašpárek po nepříjemném zranění dohrál. Před odchodem do šaten navíc vypálil přesně Lukáš Kaďorek a bylo prakticky rozhodnuto. Ve druhém poločase si Kozlovice náskok bez problémů pohlídaly a vrátily se tak na první příčku divize E. Bod před Slavičín, který však ve středu od 17.30 dohrává utkání s béčkem Zbrojovky.