Turnaj čtyř zemí hráčů do 16 let v Přerově je v plném proudu.

1728

Mezinárodní hokej opět zamířil do Přerova. Od čtvrtka do soboty můžeme v MEO Aréně sledovat atraktivní zápasy mezi týmy Česka, Ruska, Švédska a Finska. Turnaj čtyř zemí reprezentací do 16 let nabízí atraktivní hokej a hlavně přehlídku několika velkých talentů.

Český tým se při své premiéře utkal s výběrem Finska. Vyrovnané utkání plné zajímavých zvratů rozhodla třetí třetina. Do té Češi vstupovali za stavu 3:3, v 53. minutě však hráli přesilovku, Cikhart pěkně našel Jana Myšáka a nejlepší hráč utkání rozhodl o výhře Česka 4:3.

Právě Myšák je obrovskou nadějí českého hokeje. Odchovanec Litvínova nastřílel v extralize mladšího dorostu v 63 zápasech neuvěřitelných 100 gólů. Mezi staršími dorostenci dal patnáctiletý útočník v 36 utkáních 32 branek. Kdo jiný by měl český výběr táhnout za vítězstvím.

Ve čtvrtek se čeští mladíci utkali od 18 hodin se Švédy. Turnaj čtyř zemí vyvrcholí v sobotu, kdy domácí tým od 18 hodin vyzve reprezentaci Ruska.