Grymovská desítka se dočkala 15. ročníku. Mezi vítěze se zapsalo nové jméno

498

Patnáctý ročník již tradičního běžeckého závodu Grymovská desítka byl i letos zařazen do kalendáře Velké ceny vytrvalců Olomouckého kraje.

V sobotu 11. března dopoledne se tak na startu u Obecní stodoly v Grymově sešla přes zimní počasí asi stovka běžců.

Desetikilometrovou trať v náročných podmínkách zaběhl nejrychleji Martin Borák z Libiny závodící za TJ Šumperk. V cíli byl za 33 minut a 54 sekund.

Druhý byl v cíli Jakub Janda z Rohálov Bike Team s osmivteřinovou ztrátou. Už s o něco větším odstupem finišovali třetí Pavel Grepl a čtvrtý Martin Gogela. Pátý doběhl Marek Svoboda z SK Přerov a organizátor Petr Kučera skončil celkově sedmý. Druhý v kategorii mužů nad 40 let.

Nejrychlejší ženou byla Pavla Závodná z AK Ludvíka Daňka Blansko. Nejstarším účastníkem závodu se stal pan Jaromír Vaněk z Olomouce, ročník narození 1948.