Zubři podruhé za sebou neuspěli v derby. V Prostějově jim chyběl gól

236

Jubilejní 30. hokejové derby mezi Prostějovem a Přerovem od návratu obou týmů do druhé nejvyšší soutěže bylo na programu v sobotu na prostějovském zimním stadionu. Poslední derby v MEO Aréně ovládli Jestřábi, v tom úvodním zase dominovali Zubři.

Sobotní zápas ale patřil podruhé v řadě Prostějovu, který v první třetině dominoval. Petr Hašek bekhendem už ve 2. minutě centroval na Marunu a domácí šli do vedení. To nebylo vícególové jen díky skvělému Postavovi.

Ve druhé třetině ale přeci jen druhou branku Jestřábů přidal díky teči Tomáš Jiránek. Zubry probral úder z čistého nebe. Střela Tomáše Doležala zaskočila Pavelku a bylo to jen o gól. Hosté navíc ožili.

Přesto šel Prostějov na začátku třetí třetiny do vedení 3:1. Také nahození obránce Staňka zastavila až síť za Michalem Postavou. Zubři se ale opět rychle dotáhli. Poprvé po návratu z marodky se prosadil Matouš Kratochvil. Jeho teč Okálova nahození byla na hranici regulérnosti, branka ale platila.

Šance hostů na body držel skvělý postava a málem se opravdu prodlužovalo. Jakub Svoboda ale v přesilovce trefil pouze břevno.

Prostějov tak snížil vzájemnou bilanci od návratu obou klubů do 1. ligy na 19 – 11. V tabulce soutěže Zubry přeskočil o bod na páté místo. Přerov drží elitní šestku.