OSECKÝ TRIATLON 2023

465

Nejprve 450 metrů plavání v přírodním koupališti Jadran, pak porce 35 kilometrů na kole v okolí přes Hlinsko či Pavlovice a na závěr šestikilometrový běh. Patnáctý ročník Oseckého triatlonu v sobotu přilákal rekordních 140 závodníků. Poprvé byl totiž součástí TriSERIES – Moravského poháru v triatlonu. Letošním vítězem se stal německý závodník Kai Witzlack-Makarevich. Borec startující za klub z Lipska už delší dobu žije v Ostravě a startuje na českých a polských triatlonech. Do Oseka dorazil poprvé a ovládl nejen svou kategorii 40 – 49 let, zvítězil i celkově v čase 1 hodina 29 minut a 12 sekund. Mezi ženami triatlonový sprint v Oseku nejrychleji, stejně jako před rokem, zvládla zlínská závodnice Adéla Anderlová. Její čas – 1 hodina 40 minut a 51 sekund. Nechybělo ani dvojče Adély Anderlové Monika, která před rokem skončila druhá hned za sestrou. Tentokrát finišovala na třetím místě. Stříbro brala Denisa Černá. Výborný čas pod hodinu a půl stlačil ještě Filip Hanslian z Novatop Bike Teamu, celkově třetí Pavel Horák z domácího Zapro Teamu doběhl do cíle v čase 1:30:09. Po kroměřížském Kromplmanovi druhý závod Moravského poháru se vydařil. Závodníky nyní čekají ještě terénní triatlon v Morkovicích, hulínský Hulmen, poté Holešovman, Kralický triatlon a na závěr Olympijský Hulman.