Geroy pošesté! Nové překážky a netradiční počasí si vychutnala čtyřstovka závodníků

376

Geroy pošesté! Extrémní překážkový závod Přerovem odstartoval v sobotu u haly TJ Spartak. Na stovky závodníků čekala osmikilometrová trať s více než třicítkou překážek.

Pořadatelé lehce upravili trať a některé překážky oproti minulým ročníkům. Tou největší změnou ale bylo počasí. Letos žádná tropická vedra. Na startu v 11 hodin poprchávalo a bylo příjemných osmnáct stupňů.

Jinak to ale byl tradiční extrém pro milovníky drsných podmínek. Studená Bečva, více i méně náročné „přelézačky“, plazení se s pneumatikami pod ostnatým drátem, oblíbená skluzavka do rybníka.

Nejrychleji trať zdolal domácí Jan Tláskal v čase 52 minut a 40 sekund. Dvacátá v celkovém pořadí pak byla nejrychlejší žena závodu Dana Kastnerová (Crossfit JD) s časem 1:04:39. To nejdůležitější ale byla medaile pro každého, kdo dorazil bez cíle. Letos bez rizika elektrického šoku.

Běželo se také po dvojicích a čtveřicích, nechyběla ani dětská verze závodu Geroy Kids. Extrémní závod v Přerově přilákal již tradičně k trati na obou březích Bečvy, v okolí Laguny a Michalova spoustu zvědavých diváků, kteří si příští rok třeba dají tuhle výzvu na vlastní kůži.