Zubry posílil zkušený obránce Tomáš Kudělka

431

Krajské derby na ledě Šumperku hokejistům Přerova nevyšlo. Stejně jako v září padli na ledě Draků 1:2.

Do utkání Zubři zasáhli i s novým obráncem – Tomášem Kudělkou, který nahradil Josefa Hrabala.

Kudělka naskočil do první obranné dvojice s Kubešem. Domácí však využili přesilovou hru, skóre otevřel Daniel Spratek.

Místo vyrovnání po šancích hostů přišlo necelou minutu před koncem navýšení vedení Draků. Denis Kindl překonal Petráska.

Na gól Kindla dokázal reagovat už pouze Tomáš Doležal. To už ale běžela 47. minuta a Zubři stejně jako doma proti Kolínu na vyrovnání nedosáhli.

Kudělka se těšil na bitvu se Vsetínem

Zkušený obránce Tomáš Kudělka má nahradit Josefa Hrabala, který zamířil do Znojma. Bývalý kapitán Vsetína dobře ví, že při souboji s Valachy to bude velká bitva. Přestože na stadiony v Česku může maximálně 1000 diváků.

Tomáš Kudělka přišel do Přerova nečekaně z francouzského Chamonix, kde začal aktuální sezonu. Dvě předešlé strávil ve Vsetíně.

Zkušenosti Kudělka má ze zahraničí bohaté. V roce 2005 jej draftovala Ottawa, poté si zahrál kanadskou juniorku, AHL i ECHL. Zkušenosti sbíral i ve Finsku (TPS Turku, Pelicans Lahti), Záhřebu a Innsbrucku (oba EBEL).

Bývalý reprezentant odehrál 264 utkání v extralize, převážně v dresu Vítkovic. Zahrál si také za mateřský Zlín, Pardubice a Chomutov.