Zubři v dramatické bitvě přetlačili Šumperk a doma jsou k neporažení

865

Poslední utkání před reprezentační přestávkou odehráli hokejisté Přerova doma. Podruhé do Meo Arény zamířilo přes tisíc diváků a slušně se zaplnil i hostující sektor. Na Hanou totiž zamířil krajský rival ze Šumperku.

A přítomní se nenudili od samotného začátku utkání. Už ve třetí minutě překonal Mokrého Jan Svoboda. Draci ovšem srovnali z přesilovky. Útočné eso hostů Lukáš Žálčík vstřelilo už svůj třináctý gól v sezoně.

Jenže také vstup do prostředního dějství se perfektně podařil Zubrům. Daniel Krenželok přesně pálil z druhé vlny a navázal tak na podobnou trefu z předešlého utkání ve Frýdku-Místku.

Přesilovku pět na tři pak využil Jakub Svoboda, který si dobře počkal na místečko v pravém horním rohu šumperské brány – 3:1.

Jenže Šumperk nic nezabalil a ve třetí třetině byl lepším týmem. Nejprve využil i svou druhou přesilovku v utkání, když si domácí nedali pozor na Petra Kratochvíla. Srovnáno bylo v 54. minutě. Střela Petra Gewieseho od modré skončila až za Petráskem.

V prodloužení mohli jako první rozhodnout Žálčík s Macuhem. Nakonec ale na druhé straně udeřil podruhé v utkání Jakub Svoboda. Zubři zvítězili 4:3, brali dva body a udrželi domácí neporazitelnost.

Zápasové volno Zubrů potrvá devět dní. V pondělí 15. listopadu pak Hanáci vyrazí pro povinné tři body do Kadaně.