Zubři ve vypjatém prodloužení srovnali čtvrtfinálovou sérii! Rozhodne se v Jihlavě

508

Za vyrovnaného stavu 1:1 na zápasy se čtvrtfinálová série play-off Chance ligy mezi Jihlavou a Zubry stěhovala do Přerova. Domácí přivítala necelá dvoutisícovka diváků a parádní atmosféra vyřazovacích bojů, která v MEO Aréně chyběla tři roky.

V pondělním utkání číslo tři pomohla Zubrům k rychlému vedení. Filip Dvořák se prosmýkl k zakončení a otevřel skóre.

Jenže Jihlava hrála po celý zápas výborně a domácí do větších šancí příliš nepouštěla. Nedařily se ani přesilovky, při jedné z nich dokonce bylo srovnáno, trefil se obránce Dundáček.

Na začátku třetí třetiny navíc z dorážky skóroval Filip Seman. Obrat byl na světě. Zubrům nepomohla ani dlouhá power play. Tečku za utkáním do prázdné klece udělal Čachotský.

Přerované tak měli v úterý nůž na krku. Pokud chtěli odvrátit konec sezony, museli nutně vyhrát. A vypadalo to s nimi velice zle. Dukla totiž po brankách Harkabuse a Menšíka vedla 2:0. Tento stav platil až do konce druhé třetiny. Tedy přesněji ještě v čase 39:59. Desetinu sekundy před sirénou totiž dokázal střelu Jakuba Svobody dorazit za neprůstřelného Žukova Jakub Kubeš.

Gól do šatny nalil Zubrům do žil odhodlání otočit utkání ve svůj prospěch. Šťastný odraz od kalhot Tomáše Doležala poslal utkání do prodloužení.

V tom nejprve odmítl konec sezony famózním zákrokem Lukáš Klimeš. Na druhé straně se v čase 65:44 ocitl v ideální pozici mezi kruhy Jakub Svoboda a rozhodl.

Rozhodující páté utkání se v Jihlavě odehraje ve čtvrtek od 17.30, přímý přenos můžete sledovat na webu hokejkatv.cz.