Taky druhé derby sezony patří Zubrům! Prostějov byl bez šance

681

Důležitá první část hokejové Chance ligy se v pondělí přehoupla do druhé poloviny. Pro Zubry to neznamenalo nic jiného než nejvyhecovanější duel na ledě rivala z Prostějova. Přerov po překvapivě jasném průběhu zvítězil 3:0.

Do zápasu Zubři nastoupili poprvé v sezoně s Michalem Popelkou, který má do Přerova vyřízeny střídavé starty ze Zlína. Do brány se postavil při zranění Michaela Petráska fantom Lukáš Klimeš a hned v úvodu musel likvidovat nebezpečnou kombinaci domácích. Krejčík ale na nejlepšího gólmana soutěže nevyzrál.

To byla na dlouhý čas jediná šance Jestřábů. Zubři opět potvrzovali pozici nejlépe bránícího týmu soutěže a co víc – přidali i perfektní produktivitu v přesilových hrách.

Zkraje druhé třetiny v ní po dobrém tlaku Moučky do brány využil Martin Weinhold. Přerovský zadák se trefil poprvé v modrožlutém dresu. Zubři mají nejlepší statistiky také v oslabení. V jednom z nich dvakrát ujel Darek Hejcman, na 2:0 ale nezvýšil.

Přerované se tak udeřili opět ve vlastní početní výhodě. Jiří Krisl nádherně našel Romana Pšurného, který přidal svůj 11. gól v sezoně a osamostatnil se na prvním místě tabulky střelců Chance ligy.

Až ve třetí třetině se k větším šancím dostal Prostějov, Klimeš ale Zubry opět podržel. Na 3:0 tak v 58. minutě v přesilovce pět na tři uzavřel opět Roman Pšurný.

Zubři se tak mohli po druhé výhře v derby v sezoně pyšnit třetím místem tabulky, nejlepší obranou v soutěži a dokonce nejlepšími přesilovkami i oslabeními mezi všemi týmy soutěže.