Zubři v domácím derby nedali Prostějovu gól

311

Druhá hokejová bitva o Hanou sezony byla na programu ve středu v MEO Aréně. Zubři v prvním měření sil na ledě Prostějova zvítězili 3:2 v prodloužení. A také tentokrát se dal očekávat vyrovnaný boj.

Na straně Prostějova došlo hned ke dvěma pikantním záležitostem. Na lavičku Jestřábů se coby trenér brankářů poprvé coby host v Přerově postavil Martin Vojtek. A na ledě převlékl žlutomodrý dres za červený obránce Jakub Kubeš.

A byl to právě Kubeš, který ve 13. minutě zakončoval povedenou prostějovskou akci. Hosté prvním gólem zastavili úvodní nápor Zubrů, kteří se poté trápili.

Nevyužili více než minutovou přesilovku pět na tři ani další početní výhody a v samotném závěru druhé třetiny inkasovali podruhé. Velkou kvalitu ukázal extraligou ostřílený David Ostřížek, který čtyři sekundy před sirénou zasadil Zubrům kritickou ránu.

Ve druhé třetině navíc Ostřížek opět krásně bekhendem překonal Postavu, zvýšil na 3:0 a připsal si třináctý gól v patnáctém zápase sezony.

Prostějov vyhrál v Přerově 3:0 a triumf o více než dvě branky slavil v hanáckém derby poprvé od přípravného utkání 8. srpna 2014, kdy coby prvoligový nováček porazil druholigové Zubry 6:2. Poměrem 3:0 vyhráli Jestřábi naposledy v úvodním finálovém utkání 2. ligy v březnu 2014.

Zubři nezvládli ideálně ani víkendový dvojzápas. Z tripu na západ republiky dovezli jen bod po prohrách 1:2 po samostatných nájezdech v Sokolově a 1:2 v Litoměřicích. V tabulce klesli na deváté místo.