Zubři doma rozstříleli Třebíč v přesilovkách

346

Domácí premiéra hokejistů HC Zubr Přerov v novém ročníku Chance ligy se nejprve nesla ve smutečním duchu. Klub se symbolicky rozloučil s nedávno zesnulým zpěvákem Pavlem Novákem písní Pihovatá dívka, v MEO Aréně vyrostlo také pietní místo s kondolenční knihou.

Pak už to ale v utkání 2. kola soutěže proti kvalitní Třebíči bylo podstatně veselejší. Zubři úřadovali v přesilových hrách. V 9. minutě Černý poslal puk na Jakuba Svobodu, který z levé strany otevřel skóre utkání.

Další přesilovka, 16. minuta, další pas Černého na Svobodu, střela praváka bez přípravy a tentokrát ještě dorážka Tomáše Kudělky. Přerov šel do druhé třetiny s vedením 2:0.

Také v prostředním dějství domácí hráli výborně a opět si vykoledovali přesilovky. Třetí využitou zařídil chytře z úhlu Jiří Goiš. Čtvrtou využitou početní výhodu pak náramně vystřelil obránce David Chroboček. Antonín Pechanec výborně našel havířovskou posilu. Ta si počkala na přesun Pavla Jekela a poslala puk nad jeho rameno do šibenice – 4:0.

Jekela poté v třebíčské bráně nahradil Jan Mičán, který předváděl výborné zákroky. Hosté se tak ve třetí dvacetiminutovce mohli přiblížit na rozdíl dvou branek. Matěj Psota potřetí v sezoně využil přesilovku. Zubři si pak ale zkušeně hlídali náskok. Snížení na 2:4 v podání Ladislava Bittnera přišlo jak jinak než v přesilovce, to už ale do konce zápasu nezbývaly ani dvě minuty.

Tečku za sobotním střetnutím tak udělal Slovinec Rok Macuh, který do prázdné klece přidal stejně jako Psota už třetí branku sezony. Zubři zvítězili 5:2 a Novákova Pihovatá se zimním stadionem nesla znova, tentokrát ji oslavně zazpívali fanoušci.

Zubři tak v úvodních dvou kolech Chance ligy získali šest bodů a zařadili se mezi trojici stoprocentních týmů k Vsetínu a překvapivě i Kolínu. Další utkání odehrají opět doma. Ve středu v 18 hodin přivítají pražskou Slavii.