Viktorka před pohárovou bitvou s druholigovým Prostějovem nezvládla divizní premiéru

345

V roli favorita vstupovali přerovští fotbalisté do úvodního utkání nového ročníku divize E. Na domácím hřišti, které mělo k ideálně připravenému pažitu na první zápas sezony daleko, přivítali nováčka soutěže – SK Baťov.

Vítěz zlínského krajského přeboru ale přijel s početnou a hlasitou skupinou fanoušků a v divizní premiéře se chtěl na půdě vicemistra vytáhnout. A hned v 6. minutě tým z Otrokovic poslal do vedení Patrik Šiška.

Vzápětí ale na jeho trefu odpověděla útočná posila Přerova David Kašpárek. Stejný hráč navíc ve 21. minutě překlopil vedení na stranu Viktorky a v závěru prvního poločasu mohl završit hattrick. Pomezní však snad jako jediný na stadionu viděl a zamával ofsajd.

Přerov tak trestuhodně po změně stran o hubené vedení přišel. Nečekané vítězství na stranu Baťova strhl dvěma góly Pavel Krajča. Ten druhý vstřelil v nastaveném čase, zrovna když hlasatel na stadionu v Sokolské ulici upozorňoval na agresivní chování skupinky hostujících fanoušků.

Divizní nováček každopádně zvítězil 3:2 a Viktorka zůstala na úvod podzimu bez bodu. A trenér David Rojka si postěžoval na stav hlavního hřiště v Sokolské ulici, kde je klub v nájmu a s kvalitou terénu sám nic dělat nemůže.

Na nečekanou prohru budou Přerované muset rychle zapomenout. Stadion Spartaku bude už ve středu dějištěm fotbalového svátku. V hanáckém derby se totiž Viktorka potká v rámci 1. kola MOL Cupu s druholigovým 1. SK Prostějov.

Viktorka se potká mimo jiné se svým bývalým brankářem Krynským, který se v Prostějově okamžitě stal jedničkou. Atraktivní pohárový zápas je v Přerově na programu ve středu od 17 hodin.