Kuriózní gól brankáře z 93. minuty sebral dva body přerovské Viktorce

308

Zdálo se, že v předešlém utkání konečně prolomili smůlu. Fotbalisté Přerova zvítězili na půdě HFK Olomouc 2:0 a v sobotu chtěli na domácím hřišti odraz ode dna divizní tabulky potvrdit. Přijel navíc Bzenec, který do té doby neuhrál ani bod.

A Viktorka v prvním poločase skutečně dominovala. V 7. minutě otevřel skóre Kašpárek, po půlhodině hry pak na 2:0 zvyšoval Hynek Caletka. Bzenec však stihl z ojedinělé šance ještě před odchodem do šaten snížit, trefil se Knotek.

Po změně stran pokračovala přerovská převaha. Avšak trestuhodně bez gólového efektu. Nejblíže brance na 3:1 byl Martin Repček, který však zblízka napálil pouze břevno.

V 66. minutě musel kvůli zranění ze hřiště zkušený středopolař Pavel Šišlák a přerovská převaha se začala vytrácet. A jednogólové vedení bývá ošemetné.

Už v 80. minutě mohl srovnat Knotek, nastřelil ale pouze tyč. To hlavní tak přišlo v nastaveném čase. Když brankář Zeman sprintoval v závěru do přerovského vápna, někteří už tušili, jak tohle dopadne.

První centr ještě gólem neskončil, Bzenec ale vrátil míč do vápna, následovalo břevno a neuvěřitelná situace. Míč do sítě hlavou dorazil hostující brankář Dalibor Zeman. A Slovan první bod v soutěži slavil, jako by v Přerově vyhrál celou soutěž.

Přerov tak má v tabulce divize E po pěti zápasech čtyři body a patří mu deváté místo. Daří se Kozlovicím, které zvítězily i na Nových Sadech a jsou o skóre třetí za Šternberkem a Slavičínem.