Florbalisté do play-off Národní ligy nepostoupí, budou hrát o záchranu

252

Poslední naději na play-off Národní ligy měli florbalisté Přerova v případě sobotní domácí výhry nad Pelhřimovem. Zároveň museli spoléhat na prohru osmého Rožnova pod Radhoštěm v Petrovicích.

Přerované tak vstoupili do svého utkání jako uragán a po sedmi minutách vedli už 3:0. Trefili se Bělaška a Matěj i Maxim Šefčíkové. Hosté v první třetině jen korigovali. Ve druhé třetině snížili na rozdíl jediné trefy, pak se ale prosadili Hrabica a ihned po něm podruhé Bělaška.

Do třetí třetiny tak domácí šli za stavu 5:2. Jenže v Petrovicích bylo rozhodnuto o jasné výhře Rožnova. Utkání v Přerově tak přes snížení a power play hostů velké drama nepřineslo.

Domácí zvítězili 6:4, výhra však znamená pouze zisk bodů do bojů o deváté místo po základní části. To by znamenalo nejpřívětivějšího soupeře pro play-down.

Poslední utkání základní části odehraje Přerov v sobotu na palubovce lídra z Opavy. Pak se bude po roce opět rvát o účast ve třetí nejvyšší soutěži v republice.