Infarktový závěr! Házenkářky Žeravic parádně smazaly náskok Otrokovic

374

Infarktový závěr přineslo nedělní utkání žeravických házenkářek s Otrokovicemi. Letošní restart druhé ligy žen přinesl neskutečnou bitvu.

Domácí hráčky v úvodu nechaly soupeřky utéct na rozdíl pěti branek, manko však ještě do poločasu vymazaly. Podobný výpadek však přišel také ve druhé půli a když hosté vedli necelých devět minut před koncem 25:19, zdálo se být rozhodnuto.

Žeravice však v domácí hale předvedly parádní závěr. V posledních šesti minutách nepovolily Otrokovicím ani gól, samy skórovaly pětkrát a 26 sekund před koncem bylo vyrovnáno – 26:26.

Patnáct sekund před koncem faulovala hostující Blahušová a domácí hala si žádala sedmičku. Byl z toho však pouze dvouminutový trest a utkání tak skončilo remízou.

Ženy SK Žeravice se tak po heroickém závěru v tabulce východní skupiny přiblížily na dvoubodový dostřel Velké Bystřici, stále jim patří předposlední páté místo.