Zubřice mají po sezoně. Na závěr potrápily Liberec bývalé kapitánky Evy Svobodové

647

Třetí čtvrtfinálové utkání volejbalové extraligy žen mezi Přerovem a Libercem mělo být pro domácí tým dle všech předpokladů také loučením s ročníkem 2020/2021. Po dvou jasných výhrách Dukly se série stěhovala na Hanou a nikdo nečekal větší odpor ze strany Zubřic.

Jenže Přerovanky od prvního setu vítězi základní části statečně vzdorovaly. Do utkání sice nevstoupily nejlépe, pětibodovou šňůrou se ale dotáhly až na stav 15:17. Poté už neuhrály ani bod.

Výkon Hanaček ale měl vzestupnou tendenci. Také ve druhé sadě se na favorita dotáhly a hrála se vyrovnaná partie. Když už Dukle teklo do bot, pomohla si útokem středem sítě. Nakonec zvítězila 25:21.

Hra Zubřic gradovala ve třetím setu. Jako by si domácí hráčky chtěly poslední set v soutěži užít. A nechybělo moc a hrála by se čtvrtá sada. Liberec využil po napínavém závěru až čtvrtý mečbol a po výsledku 25:27 mohl slavit výhru 3:0 na sety. Stejným poměrem ovládl tým bývalé přerovské kapitánky Evy Svobodové čtvrtfinálovou sérii.

Výborný výkon na závěr sezony předvedla hlavně kapitánka Sandra Kotlabová. Svému týmu pomohla 20 body. Nyní je však jisté, že pondělní duel byl pro ni v Přerově tím posledním.

Přerov tak v extralize žen vylepšil loňské poslední 10. místo a skončil osmý. Do další sezony se opět chystá obměna kádru. Jak velká ukážou následující měsíce.