Zubřice jdou do play-off. Potrápit zkusí první Liberec

727

Poslední zápas základní části odehrály přerovské volejbalistky na domácí palubovce. Osmou příčku zajišťující play-off ještě jistou neměly, i proto chtěly potrápit sedmý Prostějov, kterému už o nic nešlo.

Vyrovnaný první set rozhodly zbytečné chyby domácích hráček, Prostějov zvítězil 25:20. Druhý set se pak Zubřicím nepovedl vůbec. Uhrály jen šestnáct bodů a naděje na body pomalu hasly.

Příjemná změna pak nastala ve třetím dějství. Trenér Vlček omladil sestavu, která nakonec padla nejtěsnějším možným rozdílem 23:25.

Přerov tedy sice padl 0:3 na sety, díky očekávané výhře Olympu Praha nad Frýdkem-Místkem ale udržel osmou pozici. Ve čtvrtfinále play-off tak narazí na vítěze základní části – libereckou Duklu.

Čtvrtfinálová série se hraje na tři vítězná utkání. První a druhý duel odehrají Přerovanky už ve čtvrtek a v pátek na palubovce Liberce. Doma se pak představí v pondělí.