Další obrat. Zubři pokořili i Litoměřice

560

Z hokejových Zubrů se pomalu ale jistě začínají stávat odborníci na skvělé obraty. Zatímco proti Vsetínu a Havířovu otáčeli skóre z 0:2 na 3:2, v sobotu v Litoměřicích to na začátku třetí třetiny bylo už 4:1.

V útoku nebezpeční kališníci šli do vedení ve 14. minutě zásluhou Hávy. Roman Pšurný sice na začátku prostředního dějství srovnal, domácí si ale vedení vzali rychle zpět po přesné střele Tomáše Svobody. Na 3:1 zvyšoval David Jindra a na 4:1 Tomáš Urban.

Zubři se ale nepoložili. Jan Štefka šikovně snížil na 2:4 a hosty neodradily ani tři následné nastřelené tyčky v řadě. Smůlu měli Svozil, Süss a Číp. V přesilovce už ale Pšurný našel Tomáše Doležala, bylo to jen o gól. Zasloužené vyrovnání pak pro Přerov vybojoval Jan Štefka.

Na začátku prodloužení Zubři hráli přesilovku a litoměřický Holý srazil Pšurného pas na Doležala do brány. MEO tak vybojovalo bod navíc.

Série tří náročných venkovních duelů pokračuje ve středu na ledě vedoucí Jihlavy.