Zubři sice uhráli před prázdnými tribunami bod s Vrchlabím, pak ale přišla kontumace

552

Poprvé před prázdnými tribunami odehráli hokejisté Přerova v pondělí dohrávku 1. kola Chance ligy proti Vrchlabí. Ve zvláštní atmosféře se do hry dostávali pomaleji.

Hosté šli ve druhé třetině díky dvěma slepeným gólům do vedení 2:0. Martin Heřman sice nejprve neuvěřitelným způsobem minul prázdnou bránu, ve 25. minutě už ale otevřel skóre. Hned v další minutě přidal druhý gól přerovský odchovanec Matouš Kratochvil.

Zubry probudil time out trenéra Kočary. Ještě ve druhé dvacetiminutovce snižoval z dorážky Josef Hrabal. Ve třetí třetině pak z otočky přeci jen vyrovnal Tomáš Doležal a zápas šel do prodloužení, později i do samostatných nájezdů. V těch měli nakonec díky dvěma „ruským blafákům“ navrch hosté z Vrchlabí.

Nečekaná zpráva ale ve středu Zubrům sebrala i jediný bod z pondělního utkání. Brankář Ondřej Kacetl totiž dle regulí nemohl za Přerov proti Vrchlabí nastoupit. Hosté jsou partnerským klubem Pardubic, odkud Kacetl hostuje do Komety Brno. Sportovně-technická komise Českého hokeje tak zápas kontumovala v neprospěch Zubrů poměrem 0:5.