Zubři se s rokem rozloučili stylově. Doma přejeli pražskou Slavii

704

S hokejovým rokem 2019 se do Meo Arény den před Silvestrem přišlo rozloučit 1815 diváků. Po delší době návštěva, na kterou jsou domácí Zubři zvyklí. V boji s pražskou Slavií se tak fanouškům odvděčili výborným výkonem.

V první třetině ještě diváci branku neviděli. Tedy alespoň ne regulérní. Domácí dotlačili puk za brankáře Michajlova, sudí však po poradě branku neuznali. Nebylo jisté, zda puk přešel čáru ještě před sirénou.

Už ve druhé třetině byli Zubři aktivnějším týmem, paradoxně však doplatili na vyloučení mladíčka Kočicy. Jako blesk z čistého nebe přišla dlouhá přihrávka na Šmerhu, ten předal Vlčkovi a bylo to 0:1.

Přerované ale nic nezabalili. Za svou snahu byli odměněni třemi přesilovkami, při té třetí už se ujala přesná střela Jakuba Navrátila.

Ve třetí třetině pak domácí přepnuli na ještě vyšší rychlostní stupeň. A přidali i góly. Po 46 minutách hry se z levého kruhu po dobré práci Navrátila přesně trefil Tomáš Doležal.

Nejlepšímu střelci Zubrů Romanu Pšurnému pak při gólu na 3:1 pomohlo i štěstí. Smůla naopak opustila mladíčka Matěje Svobodu, který v 52. minutě upravil na 4:1 a připsal si svůj první soutěžní gól v Chance lize. Přerov tak připsal do tabulky 67. bod.

Zubři tak zakončili úspěšný rok 2019 jako druhý nejlepší prvoligový tým. Další utkání odehrají v sobotu 4. ledna ve Vsetíně.