Zubři před pauzou skolili Slavii. Hattrickem se blýskl Dostálek

581

Poslední utkání před nucenou koronavirovou přestávkou mají za sebou prvoligoví hokejisté. Zubři se přesně deset dnů od těsné prohry v Edenu znovu potkali s pražskou Slavií.

Za odplatou ovšem nevykročili nejlépe. Soupeř byl v první třetině jasně lepším týmem a Přerované mohli být rádi, že se ujala pouze nechytatelná střela Kafky z mezikruží.

Na začátku druhé třetiny ale dostali Zubři potřetí v utkání možnost přesilovky a Tomáš Doležal z dorážky srovnal. Početní výhoda stála také za obratem skóre. Proti třem sice ještě Meo neuspělo, proti čtyřem to ale sehráli výborně Pšurný s Dostálkem. První jmenovaný nahrával, druhý uklízel do brány.

Závěr třetiny patřil nejvýraznějšímu tlaku Zubrů v utkání, Michajlov ale držel naděje Slavie nad vodou i při samostatném úniku Vlastimila Dostálka. A tak se ve 46. minutě hosté radovali ze srovnání. V přesilovce se ujala na první pohled nikterak nebezpečná střela Lukáše Buchty.

Velkou lahůdku si ovšem pro 56. minutu schovával Filip Král. Přerovský bek vystřihl krásnou kličku s razítkem NHL a skvěle nachystal puk Dostálkovi, který poslal Zubry do vedení 3:2. Vlastimil Dostálek v závěru pečetil do prázdné klece na 4:2 a zaznamenal tak první hattrick od návratu do Přerova.

Bez diváků a teď už úplně bez zápasů. Sportovní kolotoč v Česku se minimálně na dva týdny úplně zastavil. Zubři si tak alespoň částečně před pauzou spravili náladu.