Vodní pólisté zvládli infarktový závěr sezony a opět zabojují o medaile

723

Obrovské drama do posledního kola. Taková byla základní část letošní sezony 1. ligy vodních pólistů. Pokud dvojnásobný mistr a vicemistr z předešlých tří let KVP Přerov chtěl i tentokrát bojovat o medaile, potřeboval zvítězit v obou víkendových domácích duelech.

V sobotu Přerov porazil Slavii Praha až po pokutových hodech, přestože ještě pár vteřin před koncem vedl i díky sedmi gólům Janíčka 10:9. Triumf tak musel v penaltách vychytat výborný gólman Jakub Němec.

Slavit mohli Přerované po domácí výhře v neděli dopoledne. Třetí Stepp Praha museli porazit, jinak by do semifinále šla ze čtvrtého místa Olomouc. KVP sice do klíčového duelu nevstoupil dobře. Do poločasu se ale domácí probrali, v defenzivní bitvě srovnali na 3:3 a klíčový úder hostům zasadili ve třetí čtvrtině, kterou ovládli poměrem 5:2. Hostům už drtivý finiš nestačil, Přerov zvítězil 9:8 a bude bojovat o medaile.

Hrdinou víkendu se tak stal brankář Němec, který i proti Steppu Praha předvedl výborný výkon.

O finále se Přerov utká s tradičním soupeřem. Jako čtvrtý tým tabulky vyzve vítěze základní části – Kometu Brno. S tou ale Přerované v předposledním dvoukole prohráli o pouhý gól.

Semifinálová série startuje o víkendu 21. a 22. března v Přerově, pokračovat bude hned o týden později v Brně. Druhou semifinálovou dvojici tvoří Slavia Praha a Stepp Praha.