Smolná premiéra. Zubři přišli o tři body tři a půl vteřiny před koncem

589

Hokejoví Zubři mají za sebou vstup do nového ročníku Chance ligy. V sobotu přivítali po dvou odložených zápasech Kolín. Karanténní opatření a zranění stále nepustily do hry několik opor. Na pomoc tak dorazili zlínští Daniel Huf do brány, Vojtěch Dobiáš do útoku a Jan Dluhoš do obrany.

Vstup do zápasu a celé sezony měli Přerované výborný. Režíroval ho dvacetiletý mladíček Matěj Svoboda. Nejprve v samostatném úniku vymíchal kolínského brankáře Sejpala. Kozli pak sice srovnali zásluhou Šafránka, Matěj Svoboda ale v 8. minutě předvedl další pěknou akci a vrátil Zubrům vedení.

Kolín ale opět dokázal odpovědět. Díky Romanu Pšurnému to bylo na začátku druhé třetiny 3:2, Kozli ale srovnali krok i potřetí v zápase. Pšurný byl klíčovou postavou také v závěru utkání. V 57. minutě doslova dotlačil puk za Sejpala a vypadalo to, že poslal svůj tým za třemi body.

Jenže minutu a 42 sekund před koncem údajně fauloval a musel na trestnou lavici. Kolín z ojedinělé šance srovnal tři a půl vteřiny před závěrečnou sirénou na 4:4.

V prodloužení pak Zubři trestuhodně nevyužili další ze svých přesilovek, což v čase 64:20 potrestal do odkryté klece Jakub Petržilka – 4:5.

Přerované tak při své premiéře brali bod a už ve středu doma v atraktivní bitvě přivítají Vsetín. Ten by do MEO Arény mohl přes nepříjemná hygienická opatření přilákat více než sobotních 613 diváků.