Sérii Zubrů ukončila Slavia. Přerov ale zvýšil náskok na třetí Vsetín

760

Pětizápasová domácí série hokejistů Přerova skončila v sobotu šlágrem Chance ligy s rozjetou Slavií Praha. Zubři měli v zádech šest domácích výher v řadě, sešívaní ale vyhráli osm z posledních devíti duelů.

Diváci v Meo Aréně tak dle očekávání sledovali naprosto vyrovnanou bitvu, ve které dvě třetiny dominovaly defenzivy v čele s brankáři. Góly padaly až ve třetí dvacetiminutovce. A do vedení šli jako první Zubři. Nahození Lukáše Formana skončilo za zády Michajlova.

Poté ale začal úřadovat nejproduktivnější hráč nadstavbové části Chance ligy Tomáš Šmerha. Na Formanův gól rychle odpověděl povedenou individuální akcí přes celé kluziště a srovnal. V 55. minutě dokonce slávisté otočili skóre. V přečíslení se nemýlil Filip Kuťák.

Zubry ale obrat nepoložil. Sotva Petrásek zamířil na střídačku a domácí poslali do hry šestého hráče, pálil od modré Jiří Krisl a Roman Pšurný tečí poslal duel v čase 58:28 do prodloužení.

V tom pak vystřelil přes obránce Šmerha a stal se hrdinou sobotního utkání.

Zubři bodovali už poosmé v řadě a na druhém místě skupiny o pořadí v play-off získali už desetibodový náskok na třetí Vsetín. Právě na horkou půdu Vsetína vyrazil Přerov v pondělí a po třech týdnech odehraje duel na ledě soupeře.