Zubrům proti Benátkám stačil jediný gól. Doma jsou stále stoprocentní

932

Nejlepší vstup do sezony za posledních osm let prožívali Zubři před sobotním utkání s Benátkami nad Jizerou. Na domácím ledě samozřejmě chtěli vítěznou sérii prodloužit už na pět utkání.

Očekávala se ale těžká bitva. Pojizeřané totiž v posledních dvou kolech skolili po samostatných nájezdech České Budějovice i favorizovanou Jihlavu.

A utkání splnilo očekávání. Dobře bruslící hosté občas zatápěli z rychlých protiútoků. Důležitým a nakonec i rozhodujícím momentem byl ten při signalizované výhodě Zubrů v 10. minutě. Roman Pšurný se dostal do brejku, našel osamoceného Jana Süsse, který vyzrál na Žajdlíka.

Hosty pak dlouho držel skvěle chytající Žajdlík. Přerované hlavně ve druhé třetině mohli jít do výraznějšího vedení. Velký tlak ale v góly nepřetavili.

Výborná obrana v čele s Michaelem Petráskem v bráně však odolávala občasným nájezdům Benátčanů. Ve závěru mohl do prázdné klece pečetit Jiří Goiš, branku však netrefil. Domácí to ale mrzet nemuselo. Zubři zvítězili fotbalově 1:0, Petrásek si připsal první čisté konto v sezoně.

Už v pondělí Zubři vyrazili do Prahy, kde v Edenu poprvé v sezoně padli. Na výborně chytajícího mladíčka Romana Málka nevyzráli ani jednou, Klimeš musel puk z klece lovit třikrát. Po prohře 0:3 patří Zubrům dělené 3. – 4. místo společně s Chomutovem.

Další utkání odehrají Přerované ve středu od 18 hodin doma proti jihlavské Dukle.