Zubři si osmičku zajistili demolicí Poruby!

792

Suverénním způsobem si přerovští hokejisté ve středu pět kol před koncem došli pro účast v elitní osmičce pro druhou část Chance ligy. Mělo jít o vyrovnaný souboj o druhé místo tabulky, místo toho se v Meo Aréně od prvních sekund rozehrála zubří exhibice.

Už po 28 vteřinách totiž opět zafungovala spolupráce Navrátil – Pšurný. Druhý jmenovaný otevřel skóre a když o pět minut později tečoval střelu Weinholda, zvyšoval svým 16. gólem v sezoně na 2:0.

Už v 6. minutě navíc vyhnal Kůdelu z porubské brány přesnou střelou opět v útoku hrající Josef Hrabal. Tři góly hostům dokonale zlomili vaz. Poruba pak celý zápas hrozila už jen symbolicky.

Ve druhé třetině využil přesilovku po parádním Moučkově pasu Michal Popelka. Na 5:0 pak po šikovném posunutí středeční posily z Komety Brno Karla Pláška zvyšoval Jan Süss. V polovině zápasu bylo vymalováno.

Na začátku třetí třetiny zvýšil na 6:0 Filip Dvořák a Meo Aréna si dokonce žádala desítku. Čisté konto ale přeci jen odčaroval navrátilci po zranění Petráskovi přesnou střelou Roman Szturc.

Zubři po výhře 6:1 definitivně potvrdili svou účast v části vítězů a pro další pokračování Chance ligy si mohli stanovit nový cíl. Tím pravděpodobně bude přímý postup do play-off.

V sobotu Přerované zajíždí na slavný Lapač, kde v atraktivní bitvě vyzvou čtvrtý Vsetín.