Zubři na Porubu nestačili. Dařilo se jim pouze ve druhé třetině

1054

Šesté přípravné utkání odehráli přerovští hokejisté ve čtvrtek proti Porubě. Zápasové tempo okusili po dlouhých dvou týdnech. Plánovaný duel ve Frýdku-Místku byl totiž zrušen.

Na led tak Zubři vyjeli až doma proti výrazně posílenému týmu Poruby. Sami do utkání vyslali kompletní sestavu, chyběl pouze obránce Kubeš a Šimon Kratochvil. V bráně dostal místo Petráska šanci Daniel Šimonů.

Zápasová pauza se na domácích podepsala hlavně v první třetině, kterou hosté ovládli poměrem 2:1 a to mohli být Zubři za tento výsledek ještě rádi. V prostředním dějství ale přišlo probuzení. Díky gólům Hejcmana a pohotové dorážce Filipa Dvořáka se Přerov dostal do vedení 3:2.

Ve třetí třetině ale hosté trestali častá vyloučení domácích. Po gólech Gřeše a Nejezchleba z přesilovek šli opět do vedení. Zubři šance na vyrovnání nevyužili a při power play se do prázdné klece trefil Svačina – 3:5.

Přerov čekají už jen dvě přípravná utkání. To další odehrají v úterý na ledě Vsetína. Generálkou před startem Chance ligy pak bude čtvrteční domácí duel s Frýdkem-Místkem.