Viktorka se pod novým trenérem dočkala prvního gólu i výhry

687

Premiéra nového trenéra fotbalistů Přerova Davida Rojky vyšla dokonale. Viktorka v krajském derby se Šumperkem nastoupila poprvé v sezoně na hlavním hřišti a v úvodu nic nenasvědčovalo tomu, že by tradiční prostředí či konec kouče Švehlíka přinesly domácím štěstí.

Po 17 minutách fauloval ve vápně brankář Kvapil a hosty poslal z penalty do vedení Podhorný. Veledůležitý gól do šatny pak ale vstřelila ukrajinská posila Přerova Mykola Hats. Viktorka čekala na první divizní branku skoro 500 minut. Hatsova trefa ale Přerovany konečně nakopla.

Stejný hráč pak udeřil i po změně stran, další Ukrajinec Vasyl Dan po hodině hry zvyšoval už na 3:1. Poslední hřebíček do rakve Šumperku zatloukl Michal Zimčík.

Viktorka zvítězila 4:1, připsala si první tři body do tabulky a odlepila se ode dna, kde zůstávají s jedním bodem Všechovice. Tři body pak Přerov ztrácí právě na Šumperk, Brumov a Bzenec.