Derby pro Kozlovice! Viktorka doma po šesti letech padla

622

V minulé sezoně dva debakly – 0:5 a 0:6. Fotbalovým bitvám o Přerov kralovala Viktorka, před nedělním derby na stadionu Spartaku ale byla nálada obou týmů nastavená opačně. Zatímco Přerov se v divizi až nečekaně výsledkově trápí, Kozlovice jsou první. A Viktorce měly co vracet.

V prvním poločase viděla asi pětistovka diváků vyrovnanou partii. A hlavně pohledný kombinační fotbal. Do vedení šel první Přerov. Tlaku využil obránce Daniel Řezník, který prostřelil Obzinu na bližší tyči.

Na druhé straně srovnával kozlovický kanonýr Petr Nekuda. Tentokrát na to potřeboval dvě šance. Dominik Skopal našel dlouhým míčem ve vápně nejlepšího kozlovického střelce, který si počínal náramně.

Ve druhé půli bylo otázkou, kdo vstřelí klíčový gól na 2:1. A na odpověď se nečekalo dlouho. Kozli totiž po změně stran na soupeře vlétli, skoro mu nepůjčili míč a Nekuda po výborném náběhu a centru Skopala poslal hosty do vedení.

Viktorka se poté probudila, své šance ale nevyužila a tak přišla závěrečná gólová smršť kozlů. V 80. minutě vyzval Strašák ke skórování Lukáše Kaďorka. Tomáš Strašák pak na 1:4 zvyšoval za necelé tři minuty sám. V 87. minutě uzavřel gólový účet utkání po čtvrté asistenci výborného Skopala Adam Galetka – 1:5.

Kozlovice v Přerově zvítězily po více než šesti letech a nadále se vyhřívají na čele tabulky. Přerov má opačné starosti. V tabulce divize E je nečekaně předposlední hlavně kvůli výbuchům ve druhých poločasech.