Zubři proti pražské Slavii zaváhali.

1095

Naposledy prohráli na domácím ledě 22. prosince s Karlovými Vary vysoko 1:6. Od té doby drželi Zubři šestizápasovou sérii výher v MEO Aréně. Tu chtěli prodloužit v nedělní dohrávce 50. kola WSM ligy proti pražské Slavii. To se jim však nepovedlo. Herní výpadek přišel v nevhodnou chvíli, Přerované boj o čtvrté místo tabulky nezvládli.

Už od sedmnácté vteřiny museli Zubři dotahovat jednogólový náskok Slavie. Zasloužené vyrovnání pak sice obstaral při přesilovce Jiří Goiš a v úvodu druhé třetiny dokonce poslal Přerov do vedení Jakub Šlahař, to ale bylo ze strany domácích vše.

Slávisté pak v další části zápasu dali Zubrům lekci z produktivity. Dvakrát se trefil Šagát, po něm ještě Kasík, Holík a Jiří Doležal. Přerované prohrávali 2:6, po čtvrtém inkasovaném gólu vystřídal Klimeše v bráně Juraj Šimboch. Ani on ale porážku 3:6 neodvrátil, stejně jako snížení Matouše Kratochvíla z 58. minuty.

Přerované tak dvě kola před koncem základní části okupovali šesté místo tabulky. Ta, pokud by se nezměnila, by Zubrům určila jako čtvrtfinálového soupeře Jágrovo Kladno. Už ve středu večer však Meo hraje další důležitý boj na ledě Havířova.