Kozlovice se rozjíždějí, Bohumín srazily v závěru poločasu

1003

Po vlažnějším startu chtěli fotbalisté Kozlovic navázat na venkovní výhru 3:1 ve Vsetíně a zařadit vyšší rychlostní stupeň v neděli doma proti Bohumínu. A povedlo se, Kozli zvítězili opět 3:1.

„Ten zápas jsme měli zlomit daleko dřív a netrápit se ve finální fázi. Naštěstí jsme dali dva góly do kabin během minuty, to rozhodlo zápas.“

Roman Matějka, trenér fk kozlovice

V prvním poločase však spíše pokračovali ve spalování velkých šancí. Tu největší zahodil útočník Adam Galetka, jehož nepovedenou penaltu zlikvidoval výborně chytající gólman hostů Švrčina.

Kozli však nakonec přeci jen uspěli. Rozhodujícími momenty byly dva slepené góly do šatny. Nejprve se prosadil Adam Galetka, chvíli po něm umístil svou střelu k tyči zkušený Tomáš Mazouch.

Po změně stran navíc na 3:0 zvyšoval krásnou pumelicí Petr Nekuda. Bohumín už se zmohl pouze na následné snížení z kopačky Košťála.

FK Kozlovice – FK Bospor Bohumín 3:1 (2:0)

Branky: 44. Galetka, 45. Mazouch, 63. Nekuda – 64. Košťál. Rozhodčí: Hudec – Nejezchleb, Řezníček. ŽK: Schlehr – Sittek, Košťál, Vaclík. Diváci: 294.

Kozlovice: Konečný – Z. Matějka, Král, Řehák, F. Přikryl – Chudoba (57. Vogl), Schlehr, Mazouch (70. Stratil), Kyselák – Nekuda (79. Dostál), Galetka. Trenér: Roman Matějka.

Bohumín: Švrčina – Sittek, Moskál, Košťál, Leibl – Vaclík (83. Šiška), Halaška, F. Hanus, Latocha (67. Ferenc) – Padych (53. Lišaník), M. Hanus. Trenér: Martin Špička.