Zubřice byly krůček od skalpu Olomouce. Po skoro sedmi letech!

504

Mělo to být další jasné hanácké derby ve prospěch favorita. Vždyť volejbalistky Přerova Olomouc neporazily skoro sedm let. Vysokoškolačky si navíc přivezly zlepšenou formu i velkou posilu v podobě chorvatské univerzálky Barbary Dapičové.

Jenže domácí hráčky oproti minulé sezoně umí kousat a do zápasu vlétly parádně. Vyrovnaný první set ovládly v koncovce. Ve druhém dějství Olomouc srovnala, třetí sada pak byla reklamou na volejbal.

Vypadalo to, že hosté si v její koncovce dojdou pro vedení. Jenže Přerov odvrátil čtyři setboly a i díky podpoře fanoušků neskutečně otočil na 27:25.

Olomouc ovšem měla ve čtvrtém setu navrch a rozhodoval až tiebreak. V tom Přerov padl 12:15 a šokující skalp tak Zubřicím unikl o vlásek.

Přerov tak v tabulce extraligy žen zůstává na prvním nepostupovém místě do play-off a v pátek vyzve od 17 hodin poslední Šternberk na jeho palubovce.