Zubři drží šestku už jen o čtyři body. Ve Zlíně rozhodovala přísná vyloučení

619

Ochutnávku play-off nabídli fanouškům ještě v 48. kole základní části Chance ligy hokejisté Zlína a Přerova. Tabulkoví sousedi svedli důležitou bitvu o šestou příčku znamenající přímou účast ve čtvrtfinále.

Vyhrát potřebovali domácí Berani, kteří na Zubry ztráceli před utkáním sedm bodů. Velké šance v první třetině ale i díky výbornému Postavovi v bráně nevyužili. Ani Březina na druhé straně neuspěl v samostatném úniku.

Také do druhé třetiny vstoupili lépe ševci. První šance ještě Postava zlikvidoval, skryté nahození Jakuba Husy už ale zapadlo za záda přerovského gólmana.

Až třetí dvacetiminutovka přinesla převahu Přerova. Nejprve minul prázdnou bránu Dvořák. Ve 47. minutě už ale po výborné akci Chrobočka srovnal na v přesilovce 1:1 Jan Süss. Jenže rozhodovala přísná vyloučení na hostující straně. Rozhodčí nemilosrdně poslal Přerov do tří, čehož využil Petr Kratochvíl. Zubři podruhé srovnat nedokázali a padli ve Zlíně 1:2.

Náskok Zubrů na šestém místě se tak ztenčil na čtyři body. Zbývá odehrát čtyři kola, kdy Přerovany nečekají vůbec snadní soupeři. Ve středu v 18 hodin hostí Vsetín. Poté je čeká boj s Jihlavou, hanácké derby doma s Prostějovem a na závěr duel na ledě Sokolova.