TŘI PENALTY I ČERVENÁ POMOHLY KOZLOVICÍM K ÚSPĚŠNÉ PREMIÉŘE

341

Odložená divizní premiéra fotbalistů Kozlovic připadla na horké nedělní odpoledne, nebo chcete-li podvečer. A šlo o opakování závěru poslední mistrovské sezony. Kozli přivítali ve šlágru kola druhého vicemistra ze Šternberku. Úvod zápasu patřil domácím. Ti byli více na míči. Ve 20. minutě to ale byli hosté, kdo poprvé pořádně zahrozil. Nebezpečné střely ani závary po rohových kopech však gólem neskončily. A protože ani kozlovické možnosti v prvním poločase nevedly ke skórováním, klíčovým momentem byl ten ze 44. minuty. Martin Vašička zatáhl při brejku domácích za záchrannou brzdu. A protože o osm minut dříve už viděl první žlutou kartu, musel předčasně do sprch. Tlak Kozlovic po změně stran vyústil v ruku šternberského kapitána Martina Kuby ve vápně. Následnou penaltu proměnil v 56. minutě Petr Nekuda. Semknutý Šternberk to ale nepoložilo. Už za tři minuty využili hosté uspokojení kozlů a zčistajasna bylo srovnáno. Hlavou se prosadil střídající Sedláček. Nejspornější a rozhodující situaci utkání přinesla 67. minuta. Dominik Skopal v souboji s Tomášem Drmolou ve vápně upadl a rozhodčí po poradě s asistentem a chvíli váhání odpískal podruhé pokutový kop. Ten byl však přinejmenším hodně přísný. (Zde je nutné dát klidně i zpomalený záznam onoho „faulu“ před druhou penaltou) Nekuda proměnil i podruhé a poslal domácí do vedení. Na nervy Šternberských pak Skopal zabrnkal ještě potřetí, když si ve vápně došel pro faul brankáře Kopřivy a třetí pokutový kop. To na hřišti už nebyl Petr Nekuda, penaltu tak proměnil Alex Řehák a dal výhře domácích konečnou podobu – 3:1. Kozlovice vstoupily do divize vítězně a odčinily středeční prohru 1:3 z MOL Cupu na rozorané půdě Vsetína. V sobotu je pak na programu bitva o Přerov. Velké derby na půdě Viktorky odstartuje v 16.30.