Silvestrovský běh ovládl maratonský vítěz z brazilské deaflimpiády

377

Již 44. ročník Silvestrovského běhu v Přerově tradičně obohatil poslední den roku 2022. U loděnice se na startu sešlo úctyhodných 74 běžců z řad zkušených vytrvalců, ale i amatérů, mládežníků a dalších nadšenců.

Letos měl navíc závod pořádaný SK Přerov vzácného hosta. Tím byl vítěz maratonu z letní deaflympiády v Brazílii Michal Stanovský. Zlatý medailista z vrcholné akce pro neslyšící zaběhl sedm a půl kilometru dlouhou trať v čase 24:46 a druhému Petru Kučerovi z Grymova nadělil více než minutu.

Na třetím místě doběhl další úspěšný účastník přerovských Silvestrovských běhů Tomáš Blaha. Nejrychlejší ženou byla brněnská Michaela Ryšavá s časem 34:02.

Nechyběl ani nejstarší účastník závodu, šestasedmdesátiletý Ivan Chajda. Také on předvedl parádní výkon, když za sebou nechal více než polovinu startovního pole.