PŘEROVSKÁ 200

492

Kanoistická a kajakářská tradice závodů na Bečvě v Přerově pokračuje. Již 41. ročník Přerovské 200ky uspořádal v sobotu mezi mosty Legií a Míru spolek Kanoistika Přerov. Závodu Velkomoravské ligy a Českého poháru benjamínků se zúčastnilo více než 240 závodníků z Česka, Slovenska a Rakouska. V hodnocení klubů, kterých do Přerova dorazilo 25, zvítězili domácí. Druhé místo bral výběr Slovenska, třetí skončila Ostrožská Nová Ves. Na čtvrtém místě se umístil Kojetín. Sezona přerovských rychlostních kanoistů je v plném proudu. Z víkendu před domácí dvoustovkou dovezli Přerované deset medailí z Českého poháru v Račicích. Junior Vít Příkopa se navíc nominoval do reprezentační čtyřkanoe na juniorské mistrovství světa v Itálii a Evropy v Portugalsku.