Odveta Zubrů s Berany

257

Včera nastoupili přerovští hokejisté k druhému ze šestice přípravných zápasů na nadcházející sezónu. V odvetě s hokejisty Zlína padli 0:3 . Berani tak stejným brankovým přídělem oplatili Zubrům týden starou porážku ze zlínského ledu. Oba týmy ale včera nastoupily v jiných sestavách, na led vyjelo více zkušených hráčů. Skóre otevřel už ve čtvrté minutě v přesilovce ex-přerovský Jan Süss. Ten si z levé strany vybruslil k bližší tyči Postavovy brány a bekhendem uklidil puk pod horní tyčku. Využil zlínskou přesilovku, dostal tím do Berany do vedení a prožil tak povedený návrat do Přerova, neboť ještě v minulé sezoně nastupoval za Zubry. Ve druhé třetině po faulech Schlekmanna a Huhtely hrál Přerov 54 sekund přesilovku pět na tři, využít ji však nedokázal. Zubři se prosadili v polovině zápasu, rozhodčí nicméně branku neuznal kvůli vysoké holi jednoho z dvojice Doležal – Indrák. V 31 minutě tak přidal Druhý zlínský gól ve druhé třetině Márk Schlekmann, který usměrnil přihrávku finského útočníka Huhtely z levé strany . Na začátku třetího dějství tečoval opět Huhtela Zbořilovu střelu do tyče. Finský útočník, kterého Berani zkoušejí, následně ve velké šanci zakončil nad Postavovu branku. Průběžný stav poté nezměnili zlínští Lang a Vaculík, stejně jako přerovští Tomi a Březina. Posledně jmenovaný nenašel mezeru mezi betony zlínského golmana, který si tak udržel čisté konto. Skóre zápasu upravil v čase 53:55 zlínský Martin Lang, který z mezikruží vystřelil přesně pod horní tyč a stanovil tak konečný výsledek zápasu 0:3 pro hosty. K dalšímu přípravnému zápasu nastoupí přerovští Zubři už v úterý 22.8. , kdy se od 18:00 na domácím ledě hodin utkají s regionálními rivaly – hokejisty ze Vsetína