Fotbal : Kozlovice – Zbrojovka Brno B

278

Nečekaná prohra vedoucího Slavičína na půdě Skaštic dala fotbalistům Kozlovic šanci vrátit se na dostřel čela divize E. Jenže k Přerovu dorazilo silné béčko ligové Zbrojovky Brno. Domácí měli na začátku utkání navrch. Až do kuriózní 20. minuty, kdy míč ležící zvenku na síti Kadlecovy brány dokonale zmátl aktéry zápasu i diváky. Ke střele se dostal hostující Filip Hlucháň, trefil obránce Kyseláka, od kterého balon zapadl za brankáře Kadlece do brány tak dokonale, že trefil právě míč ležící za sítí. Výsledný efekt? Většina přítomných měla za to, že balon bránu přeletěl. Rozhodčí Tomanec kritický moment zvládl a gól uznal. Zbrojovka pak byla i bez posil z áčka lepším týmem. Ve 33. minutě se po krásné kombinaci prosadil kapitán hostů Martin Sedlák. Kozlovice nic nezabalily, už v závěru první půle opět byly aktivnější, aby po změně stran předvedly výborný výkon. V 60. minutě Řehák prodloužil na Nekudu, který v zakončení nezaváhal. Brno pak spoléhalo na brejky, Kozli se mohli spolehnout na Kadlece v bráně. V 83. minutě si chytře pro penaltu došel střídající Vogl. Lukáš Kaďorek z pokutového kopu srovnal na 2:2. Dokonalý obrat se už domácím nepovedl. Kozlovice tak stáhly náskok vedoucího Slavičína na čtyři body, do boje o titul ještě může promluvit třetí Šternberk, který na lídra ztrácí bodů pět. Kozlovice v dalším kole hostí sestupující HFK Olomouc.