Deset? Ne, dvanáct! Podívejte se na rekordní zubří nářez proti Sokolovu

305

Přepis historických klubových statistik přineslo středeční utkání hokejové Chance ligy mezi domácími Zubry a Sokolovem. Nevídanou kanonádu nastartoval dvěma góly Zdeněk Okál, po něm se v přesilovce prosadil také David Březina a Přerov v šesté minutě vedl už 3:0.

Hosté nastoupili v bráně s teprve 17letým Adamem Dybalem, který na svou premiéru mezi muži bude chtít rychle zapomenout. Gólostroj, který Zubři nastolili totiž běžel po celý zápas.

Když Zdeněk Okál v půlce zápasu zkompletoval svůj první hattrick mezi muži, bylo to už 6:3. To ještě pro hosty bylo přívětivé skóre.

Zubři natočili soupeři přerovskou desítku v 52. minutě. Gól Matyáše Gréče byl zároveň jubilejním stou brankou Přerova v sezoně. Domácí ale měli chuť na vícestupňové pivo, které má zdejší pivovar také v nabídce. Nakonec z toho byla dvanáctka, kromě Okála se hattrickem blýskl také David Březina.

Zubři zvítězili 12:4, dvanáctkrát se prosadili poprvé od sezony 1998/99, kdy porazili Uničov 12:2. Desítku si naposledy vychutnali také ještě ve druhé lize. Skoro na den přesně před osmi lety doma smetli Frýdek-Místek 10:1.

Rekordní prvoligový triumf poslal Zubry zpět na páté místo tabulky.