Zubřice Prostějov tentokrát trápily jen v prvním setu. Teď je čeká krátká vánoční pauza

311

Poslední duel před vánoční pauzou a časem stráveným s rodinami odehrály přerovské volejbalistky netradičně již v pátek. Na domácí palubovce přivítaly Prostějov, kterému v předešlých dvou duelech pokaždé dokázaly sebrat bod.

A Zubřice opět vyhrály první set, i když do něj nevstoupily dobře. Povedenou koncovku úvodní sady ale nedokázaly přenést do druhého dějství. Domácí hráčky nakonec snížily na 19:20, pak ale přišly rozhodující momenty celého utkání. Prostějov uhrál čtyři body v řadě, využil druhý setbol a zlomil zápas na svou stranu.

Ve třetím setu dokonce Přerovanky uhrály jen osm bodů, ve čtvrtém se držely do stavu 16:19, pak ale neuhrály ani bod. Nakonec tak Zubřice padly 1:3 na sety a další bod druhému týmu tabulky nesebraly.

Prostějov po zasloužené výhře figuruje na druhém místě tabulky, dva body za vedoucími Ukrajinkami z Dnipra. Přerov zůstává předposlední a na deváté Šelmy Brno a vyrovnaný střed tabulky ztrácí už devět bodů.

Další duel sehrají Zubřice ve středu 28. prosince na palubovce Králova Pole.