Zubřice konečně vyhrály! V Ligovém poháru jdou do finále

524

Přípravné období extraligových volejbalistek před novou sezonou s sebou letos přineslo novinku v podobě Ligového poháru. Ten hraje šest týmů a úvodní kolo soutěže bylo na programu v Přerově a Lipníku nad Bečvou.

Domácí Zubřice ve skupině potkaly silné týmy Prostějova a Liberce. Na úvod v pátek dopoledne sehrály vyrovnanou bitvu s Prostějovem, kterému sebraly set. To už se nepovedlo proti suverénnímu Liberci a Přerov tak v sobotu o postup do 2. kola soutěže bojoval s druhým celkem skupiny B.

Tu ovládl pražský Olymp před Frýdkem-Místkem, třetí skončily brněnské Šelmy.

Zápas o vítězství v prvním kole Ligového poháru dopadl lépe pro Liberec, který Olymp porazil 3:1. Druhého kola se překvapivě nezúčastní hráčky Prostějova, které v závěrečném souboji s Šelmami padly 1:3 a skončí páté.

Čtvrtý totiž skončí Přerov. Zubřice si po dlouhé době mohly vychutnat pocit z vítězství, když v sobotu přetlačily v pátém setu Frýdek-Místek.

Zubřice se tak 23. a 24. září ocitnou ve vybrané společnosti Dukly Liberec, Olympu Praha a Šelem Brno. Finálové kolo soutěže je na programu opět v Přerově.