Zubři se triumfem v Pelhřimově nad Jihlavou vrátili na třetí místo tabulky

263

Přerovští hokejisté chtěli v sobotu Jihlavě oplatit domácí říjnovou porážku a zároveň rychle zapomenout na středeční nezdar se Vsetínem.

V Pelhřimově, kde má Dukla dočasný azyl, se poprvé do brány postavila mladá posila do brankoviště. Teprve 19letý Daniel Král by měl při zranění Michaela Petráska utvořit dvojici s Michalem Postavou.

A Král se od začátku rozchytával k výbornému výkonu. Nezvykle to tak byli Zubři, kdo šel v první třetině do vedení. Poprvé v sezoně se trefil Filip Dvořák a prolomil tak střelecké trápení trvající 19 zápasů.

Výborného Krále překonal až při přesilovce za trest na pět minut plus do konce utkání ve druhé třetině Otakar Šik. To ale bylo ze strany domácích vše. Dukla nevyužila přesilovku pět na tři a radovat se tak mohl Přerov.

Pechanec v přesilovce našel hůl Jana Svobody, který rozhodl o výhře hostů 2:1. Devátá Jihlava se trápí dál, Přerov se vrátil na třetí místo tabulky.