Zubři první duel se Vsetínem nezvládli

345

Poprvé v probíhajícím ročníku Chance ligy na sebe narazili hokejisté Přerova a Vsetína. Na Lapači se nehrálo kvůli početné marodce Valachů, středečnímu utkání v MEO Aréně ale nic nestálo v cestě a diváci se tak těšili na atraktivní bitvu.

Nálada přerovských fanoušků ale nezůstala dlouho pozitivní. Vstup do zápasu měli Zubři tragický. Už ve 2. minutě otevřel skóre Lichanec, o chvíli později udeřil Berzinš. A domácím bylo ještě hůř, když v 17. minutě prostřelil Postavu Jan Štefka.

Rychlá odpověď z hole Roberta Černého po pasu Březiny sice vykřesala naděje na další přerovský obrat, tentokrát ale Zubři vývoj utkání ve svůj prospěch otočit nedokázali. Nedařily se přesilovky a Vsetín podržel nečekaný hrdina zápasu, brankář Sachr. Ten při zranění ruské jedničky Žukova odchytal za Valachy druhé utkání.

Gól Sihvonena při dlouhé závěrečné power play tak pečetil na konečných 4:1 pro Vsetín, který si coby druhý celek v sezoně odvezl z Přerova všechny tři body. Zubři i tak zůstávají v tabulce Chance ligy na čtvrtém místě, v sobotu zajíždí na led Jihlavy.