Zubři přetlačili Slavii v nájezdech. Rozhodli Jan Svoboda i skvělý Klimeš

524

Další vyrovnaná bitva, další samostatné nájezdy a další výsledek 2:1. Hokejisté Přerova ve středu nastupovali proti pražské Slavii a chtěli navázat na skalp lídra soutěže z Litoměřic. Pomoci k tomu měla i zbrusu nová posila z Havířova – tvořivý centr Antonín Pechanec.

Ten mohl sledovat nevyužité šance spoluhráčů v první třetině. A také vedoucí gól Slavie, když se výstavně trefil Daniel Kružík.

Ve druhé třetině Zubři zaslouženě srovnali. pomohla jim k tomu krátká přesilovka pět na tři. Michajlov kotouč vyrazil k Tomáši Šoustalovi, který jej uklidil pod horní tyč.

Bojovná třetí třetina rozhodnutí nepřinesla, stejně tak prodloužení, ve kterém už se domácí fanoušci dvakrát radovali. Kubešova rána se však zastavila někde před brankovou čarou, pár vteřin před koncem pak sudí neuznal gól v situaci, kdy se puk za čáru dle všeho dostal.

Samostatné nájezdy tentokrát dopadly šťastně pro domácí. Jan Svoboda proměnil oba své pokusy a společně s brankářem Klimešem se stal hrdinou středečního utkání. Antonín Pechanec se tak po dlouhé době mohl radovat z výhry.